När vi satte oss i bilen hade det redan börjat skymma och när vi kom fram var det beckmörkt. Men vid vägs ände, så såg vi något som lyste upp höstmörkret – en brasa och så vårt härliga resesällskap.

Efter att vi installerat oss – med stolar och fårskinn framför brasan så blev det korv med bröd och en iskall. Kan det bli bättre? Sen imorgon när vi vaknar så får vi se var vi hamnat, alltid lika spännande..
Att komma fram när det är mörkt är något vi undvikit hittills. Men ni hade ju vänner på plats som redan rekat och då känns det tryggt förstår jag. Hoppas ni vaknar upp till en fantastisk vy och härligt umgänge.
GillaGilla
Ja precis – vi brukar inte göra så när vi åker själva. Men har man sällskap så är det bara mysigt att vara lite galen i höstmörkret 😀
GillaGilla